Pintér József a Kar Kiváló Hallgatója

2022. július 25.

A BME Természttudományi Kara a hallgatóknak adományozható legrangosabb díjat, a Kar Kiváló Hallgatója Díjat adományozta laborunk munkatársának, Pintér Józsefnek.
Pintér József kiváló tanulmányi eredményei mellett két díjnyertes TDK dolgozat és több publikáció (társ)szerzője. A 2020-as TDK konferencián "Egy NSUCRYTPO 2019 versenyfeladat algoritmikus továbbgondolása" című dolgozata (témavezető: Nagy Gábor Péter) dicséretben részesült, "Magyar bajnoki labdarúgó-mérkőzések eredményének előrejelzése valószínűségi és gépi tanulási modellekkel" című Ragács Attilával közösen írt dolgozatával (témavezető: Molontay Roland) pedig I. díjat kapott, a dolgozat a 2021-es OTDK Innováció a sportban szekciójában II. díjat ért el. A 2021-es NSUCRYPTO Nemzetközi kriptográfia olimpián III. helyezést ért el csapatával, valamint 2020-ban különdíjban részesült. Több publikáció társszerzője, melyek közül kiemelkednek a rangos nemzetközi folyóiratokban megjelent cikkei az értelmezhető gépi tanulás orvostudományi alkalmazhatóságáról:

Az elmúlt négy évben több tanszék oktatásába is bekapcsolódott, számos gyakorlatot tartott mérnököknek, laborokat matematikusoknak (Informatika 1, Bevezetés az adattudományba 1), sőt előadásokat is üzleti mesterszakos hallgatóknak (Adatelemzés).

Józsefnek szívből gratulálunk a kiváló teljesítményéhez és a jól megérdemelt díjhoz! Laborunk számára nagy öröm, hogy József szeptembertől nálunk folytatja doktori tanulmányait!