Új cikkünk jelent az MI orvosi alkalmazásáról

2022. június 6.

Kui Balázs, Pintér József, Molontay Roland, Nagy Marcell és a Magyar Hasnyálmirigy Munkacsoport munkatársainak legújabb cikke EASY-APP: An artificial intelligence model and application for early and easy prediction of severity in acute pancreatitis címen jelent meg a Wiley Clinical and Translational Medicine folyóiratában.

A szerzők ebben a tanulmányban egy mesterséges intelligencia alapú modellt dolgoztak ki az akut hasnyálmirigy-gyulladás súlyosságának korai előrejelzésére, továbbá értelmezhető gépi tanulási eszközöket használtak, hogy megtalálják a legkritikusabb tényezőket és azok lokális hozzájárulását az egyéni előrejelzésekhez. A mesterséges intelligencia-modell egy a HSDSLab által fejlesztett webalkalmazás formájában nyilvánosan elérhető, amit az orvosok már a gyakorlatban is használnak.