Molontay Roland elnyerte a Farkas Gyula Emlékdíjat

2020. december 18.

Kiemelkedő munkája elismeréseként laborunk vezetője, Molontay Roland elnyerte a Bolyai János Matematikai Társulat fiatal alkalmazott matematikusoknak adható legrangosabb díját, a Farkas Gyula Emlékdíjat! A díjazott részletes méltatása az Alkalmazott Matematikai Lapokban jelent meg.

A Farkas Gyula Emlékdíj évente kerül kiosztásra és évente legfeljebb négy díj adható ki. A Farkas Gyula Emlékdíjra azok a személyek javasolhatók, akik egyetemi tanulmányaik döntő részét Magyarországon végezték és olyan jelentős tudományos tevékenységet folytattak, amely a matematika alkalmazásaival szoros kapcsolatban álló elméleti témákban, vagy konkrét modellalkotásban, az alkalmazott matematika oktatásában vagy népszerűsítésében, vagy az informatikai módszerek fejlesztésében hozott lényegesen új eredményeket.