Nagy Marcell Kőnig Gyula Ifjúsági Kutatási Díjat kapott!

2022. július 27.

A Kőnig Gyula Ifjúsági Kutatási Díj célja a BME Matematika- és Számítástudományok Doktori Iskolában tanuló doktoranduszok kiemelkedő színvonalú kutatómunkájának elismerése és ösztönzése.

Idén a díjat laborunk helyettes vezetője, Marcell Nagy kapta az adatvezérelt hálózattudomány és az oktatási adattudomány terén elért kimagasló tudományos és kutatás-fejlesztési eredményei elismeréséül. Nagy Marcell aktív tudományos munkát végez, 14 publikáció társszerzője (ebből 7 folyóiratcikk), munkáira összesen 138 hivatkozás érkezett, melyből 113 független. Marcell a tudományos közélet aktív szereplője, rendszeresen ad elő nemzetközi konferenciákon és szemináriumokon. Nagy Marcell kiváló munkáját több ösztöndíjjal is elismerték már az elmúlt években. Elnyerte a Kooperatív Doktori Program ösztöndíját, az Új Nemzeti Kiválósági Program ösztöndíját, a Magyar Állami Eötvös Ösztöndíjat és a neves Fulbright ösztöndíjat is, mely segítségével egy félévet kutatott az egyesült államokbeli Indiana Universityn.

Marcellnek gratulálunk az elismeréshez, és további sikeres kutatómunkát kívánunk!